niedziela, 13 sierpnia 2017

Amager: Double Black Mash

Drugie podejście do Amagera i drugie do RISa z Amagera. Green, Green Banshee było znakomitym piwem, zobaczymy jak Duńczycy radzą sobie bez beczek po whiskey.

Informacje ogólne:
Piwo: Double Black Mash
Kraj: Dania
Region: Zelandia
Miasto: Kastrup
Browar: Amager Bryghus
Styl: stout imperialny
Alkohol: 12%
Ekstrakt: nieznany
Objętość: 500 ml
Warka: do 03.2020 r.
Cena: 43,79 zł

Opakowanie
Fajne połączenie srebra z czernią.
7,5/10  
Barwa
Smoła.
5/5

Piana
Świetna - obfita, o pięknej barwie, gęsto zbita i trwała.
4,5/5

Zapach
Potwornie intensywny aromat wzorowo zrobionego klasycznego RISa. Gorzka i trochę słodsza czekolada, palone zboże, ciasto czekoladowe o mocno przypieczonym spodzie, kawa z syropem czekoladowym, ziarna kakao. Nie jest to jakieś odkrywanie Ameryki, ale zaprawdę piękny aromat.
8,5/10

Smak
Skondensowany, niezwykle intensywny wywar, oparty na czekoladzie, ostro palonych, niemal przepalonych nutach, przechodzących wręcz w lekką wędzonkę, trochę też idących w żywicę. To jest RIS na maksa, ma przytłaczać intensywnością i gęstością ciemnych słodów i tak robi. W piękny sposób, wszechogarnia swoją potęgą w ustach i jeszcze dłuugo po przełknięciu trzyma za pomocą długiego finiszu.
9,5/10

Tekstura
Odrobinkę za dużo gazu.
4,5/5

8.5/10

Tego to się kompletnie nie spodziewałem, ale podeszło mi nawet odrobinę bardziej niż Green, Green Banshee. Tak znakomitego RISa bez dodatków i bez beczek wcale nie tak łatwo znaleźć, 44 zł (acz już 30 za 0,33 ml, czyli pojemność w której zwykle RISy występują) to spora cena za piwo które beczek nie widziało, ale warto dać się zmiażdżyć tą intensywnością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz